Neden Beton Parlatma?

beton parlatma ankara

Beton Parlatmanın Önemi

Beton Parlatma, özel yüzey silim makineleri (HUSQWARNA PROFESYONEL BETON PARLATMA  MAKİNELERİ ) ve elmas bıçaklarla kirli görünümlü beton yüzeylerin sırasıyla kazıma, honlama ve parlatma uygulamalarıyla aşındırılıp C2 ürünleriyle mermer ve granit parlaklığına ulaştırılmasıdır.

Bir dizi aşamalı olarak yeni nesil silim makineleri kullanılarak (HUSQWARNA) Beton 800 veya 1500 kum seviyesine kadar taşlanabilir. Gözenekli betonu yoğunlaştıran bir sertleştirici uygulanarak ve ardından istenilen parlaklık ve pürüzsüzlükte öğütülerek oluşturulur. (Mat, Yarı Parlak, Tam Parlak).

Beton parlatma günümüz mimarisini ve iç tasarımını tamamlayan modern dünyada, minimalist bir kalite sunar. Dikkate alınması gereken  diğer hususlar, Beton parlatma sistemlerinde çevreye ve betona zararlı kimyasal hiçbir madde kullanılmamaktadır ve bu yüzden beton parlatma yöntemi ile tamamen çevreyle uyumlu, çevre dostu, gayet ekonomik ve çok uzun ömürlü betonlara sahip olabilirsiniz.

NERELERDE KULLANILIR?

Fabrikalar

Mağazalar

Ofis binaları

Oteller ve Restraurantlar

Havaalanları

Özel konutlar

Depolar

Otomobil galerileri

Otomotiv Sektörü

BETON PARLATMA İŞLEMİ NERELERE UYGULANIR?

YENİ ZEMİNLERE 

Yeni zeminler için cilalama başlamadan 14 veya 21 gün yeterli kürlenme süresini ( beton üzerinde herhangi bir işlem yapılmaması kaydı ile) doldurtuktan sonra eski beton zeminlere nazaran daha az iş gerektirdiği için kolayca beton parlatma uygulanabilir isteğe göre zemin mat , yarı parlak veya tam parlak duruma getirilebilir.

MEVCUT ZEMİNLERE

Mevcut zeminler için cilalama ; betonu pürüzsüz , dayanıklı ve uzun ömürlü yani sürdürülebilir bir hale getirir. Betn yüzeyinde oluşan derin çizikler ve çukurları yok etmek için epoksi esaslı tamir harçları kullanıldıktan sonra parlatma işlemine başlanılır.Mevcut beton isteğinize göre mat , yarı parlak , tam parlak durumuna getirilir. Bu işlem sayesinde maliyeti azaltarak yeni beton döküm masraflarını egale edip  eski beton yüzeyden 10 kat daha dayanıklı zemin elde edebilirsiniz

 

beton parlatma ankara

BETON PARLATMA AVANTAJLARI NELERDİR?

beton parlatma avantajları

Beton Parlatma Epoksi ,  Linolyum vs. kaplamalar gibi kesinlikle bir yüzey kaplama yöntemi değildir. Beton zemine, çevreye zararlı hiçbir kimyasal uygulanmaz. Bu yüzden tamamen çevre dostu, çok uzun ömürlü ve ekonomik zeminler elde edilir. Beton parlatma geleceğin zemin teknolojisi olarak gösterilir.